Grupa AEGM

Grupa: Instalacje gazowe do Diesel Gaz (zmień)

Jak działa diesel na gaz?

Układ działa na zasadzie wtryśnięcia dawki gazu w stosunku około 20 % do zużywanego ON. Oszczędzanie polega na zmniejszeniu nacisku na pedał gazu. Dodanie dawki gazu powoduje zwiększenie momentu obrotowego silnika, silnik jest mocniejszy niż na samym oleju napędowym. Dzięki temu nie musimy tak naciskać na pedał gazu i w ten sposób ograniczamy dawkę ON. System nie podaje gazu na biegu jałowym oraz przy hamowaniu silnikiem.

Większość silników Diesla ma sprawność spalania na poziomie 75-85%, a pozostała część oleju napędowego jest spalana w układzie wydechowym lub wydmuchana jako czarny dym. W przypadku zastosowania instalacji dotrysku gazu sprawność spalania sięga 95-98%. Ten wzrost sprawności prowadzi do mniejszego zapotrzebowania na olej napędowy potrzebny do osiągnięcia takich samych osiągów, jak w przypadku silnika bez instalacji gazowej.

System nie wymaga żadnej modyfikacji silnika, jest nieinwazyjny, działa całkowicie niezależnie od fabrycznego sterowania silnikiem. Jest prosty w montażu i może być dostrojony do indywidualnych potrzeb klienta. W wyniku zwiększenia wydajności spalania oleju napędowego wtryskiwanego do komory spalania, mniej oleju jest potrzebne do przejechania każdego kilometra, w związku z tym zwiększa się zasięg pojazdu na jednym zbiorniku. Udokumentowane dowody wskazują na oszczędności paliwa rzędu 10-20% Nie wspominając już o wzroście mocy (do 30%), zapewniającemu lepsze osiągi i dynamikę pojazdu. Zmniejsza się też hałas jednostki napędowej oraz jej zużycie, a jazda staje się bardziej ekologiczna!